Kozlák - Muzeum vodáckých akcí » Home » Bosna 2008 » Týdeník č. 12

Největší středoevropský Tour - Operátor se zaměřením na Balkán, Karpaty a přilehlé kraje

Vlajka Bosna Vlajka Bosna

Kozlák - největší středoevropský tour-operátor

se zaměřením na Balkán, Karpaty a přilehlé kraje

 

Info Kozlák

 

Výroba a půjčovna nafukovacích lodí

 

NAFUKOVACÍ LODĚ ROBFIN

 

Bosna - Chorvatsko 2008

Týdeník č. 12 / 20. 3. 2008

 

Vocel napsal(a):

Nejnovější návrh. Čenichám Kupu přímo od pramene, začíná krásnou vyvěračkou, pak 18 km pěkným spádem, kilometráž nasedá až na tom 18 km. To by mohlo bejt zajímavý, cca 0,5 - 1 km ve stráni nad vyvěračkou je jakási cesta, museli bychom to dosmýkat lesem. dojezd třeba Brod na Kupi.Taky to može stát za prd (přenášečky, kozlí brblání a tak.), ale zase trošku vzrůšo...

Vocel.


Vrelo Kupa / Kolpa

 


Buna ziua Vocel.
Jo, lehce to sleduji taky, som za, promakej to, jsem se díval kdysi do mapy, vývěr je v Chorvatsku, akási nature rezervace, NP Risnjak, pohoří Gorski kotar, svůj název získal podle hojného výskytu rysa...
http://np-risnjak.chorvatske.cz/

virtuální trasy: http://www.chorvatske.cz/kvarner/virtualni-trasy.html , je tam i pěšky tůra Risnjak, ale ne izvor....


Národní park Risnjak
Tel: ++385 51 836 133
Fax: ++385 51 836 246
E-mail: np-risnjak@ri.tel.hr
Web: www.risnjak.hr
Address:
Bijela voda 48
51317 Crni Lug

 


 

http://www.risnjak.hr/  , zde rovněž fotky....aj izvor  http://www.risnjak.hr/kupa.php 

Tedy noční plavba s baterkami (akumulátory namísto vest, navíc se budou baterie hodit jako náhražka neprůstřelných vest, až po nás půjdou místní četníci - ochranka parku střílet), pak to vteče na hranici se Slovinskem, vršek moc nepopisujou,(asi vědí proč).
V každým případě by si raději všici měli vzít legitimaci klubu TO KOZLÁK, ta ochrání i proti kulkám....

Kupa, Izvor-Hrvatsko: 4-5-5 - to je jediný popis plavby od izvoru, jiný nemám, ostatní jezdi až od hranic....z Osilnice...
nutno zajistit osly (muly a mezky) na přechod čáry, ať nám tam odtáhnou čluny a proviant...taky nevím, jestli to není moc daleko pěšky, do kopce, divočinou ????...
autem od Zagreba 140 km.


 

zde popis přístupu

Dojmljiva hidrološka pojava koja se nalazi na 313 m nadmorske visine svojom mirnoćom i neobičnom modrozelenkastom bojom, u dubokoj usjeklini, okružena šumama i visokim stijenama pruža jedinstven doživljaj. Nalazi se pod zapadnim pristrancima Risnjaka, a pristup izvoru je iz sela Razloge ili iz Kupske doline, iz sela Hrvatsko.

 

Zdar, Ž....


vodočet kolpa Radenci: http://kajak.at/Fluesse/showall.php?pegelID=128&onlinePegel=1&fluss=323

Izvor Kupa

 

 

 

Kupa teče iz nacionalnoga parka Risnjaka između šumovitih brda i bujnih dolina. Za rafting ima dovoljno vode samo u proljeće i nakon jakih kiša. U Kupu se ulijevaju još tri rijeke - Dobra, Mrežnica i Korana.
RIVERFREE J .Leskovara 14, 10 000 Zagreb, Croatia
T el.: +385 0(1) 604 0903, Fax.: +385 0(1) 618 33 33 E-mail:
info@riverfree.hr

 

Kolpa michelin

 

Kolpa satelit map

 

 

Rafting Kolpa info in rezervacije čolnov - prosim, izpolnite obrazec za 10% popust ali pa me pokličite po mobilnem telefonu 041 518 536, 051 205 159 Hvala :-)

"Pravi" rafting Kolpa z velikim raftom -  popolno posadko in krmarjem ob narasli Kolpi - višina vode je preko 120 cm. V vsakem raftu je izkušen vodnik, ki varno vodi raft z dolgim rafterskim vodniškim veslom.

In kdaj je dovolj vode ?
Na splošno velja, da je primerna za dober rafting takrat, ko je višina vode (merjeno na hidrološki postaji v Radencih) od 120 do 250 cm.

(Dobra, přehrada:Tekmovali smo tudi v Euro cupu, le streljaj od reke Kolpe, kjer je čudovit kanjon reke Dobre z čudovito vodo (4 +), ki pa jo bodo Hrvati drugo leto spremenili v jezero, saj gradijo novo hidroelektrarno.)Tuto zprávu Vám přináší - největší středoevropský tour operátor pro Balkán, Karpaty a přilehlé kraje.

Home  |  Ety-Kecy  |  Koza Máňa |  Kontakt  |  Poslední úprava: 10.10.2018